You are currently viewing Zanim zadzwonisz do detektywa.
Signal detektyw Lublin

Zanim zadzwonisz do detektywa.

Zanim wyciągniesz z kieszeni swój smartfon i wybierzesz numer telefonu do agencji detektywistycznej musisz zadać sobie następujące pytania. 

Czy telefon, z którego dzwonisz jest bezpieczny?

Jeśli twój telefon nie jest w 100 procentach pod twoją kontrolą, czyli nie masz blokady ekranu albo kod blokady jest znany domownikom to istnieje możliwość, że w twoim telefonie może być zainstalowana aplikacja szpiegująca. Jeśli podejrzewasz, że w twoim telefonie może znajdować się aplikacja to nie korzystaj z tego telefonu do kontaktu z detektywem czy adwokatem. Pamiętaj, że telefon z wgraną aplikacją szpiegującą może nagrywać otoczenie, więc nie poruszaj ważnych rozmów w pobliżu tego telefonu. 

Signal detektyw Lublin

Jak zabezpieczyć swój telefon na androidzie?

Po pierwsze przywróć ustawienia fabryczne w telefonie. Wcześniej pobierz dane z telefonu  w postaci zdjęć, książki kontaktowej oraz smsy. Pamiętaj, że jeśli tworzysz kopie zapasową twoich danych na telefonie android to nie zaznaczaj opcji pobrania aplikacji. Wszystkie potrzebne aplikacje pobierzesz ze sklepu Play. Przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie spowoduje, że aplikacja szpiegująca zostanie usunięta.  Następnie zaszyfruj swój telefon by nie było możliwość ewentualnego odzysku skasowanych danych z urządzenia. 

Ustaw kod zabezpieczający ekran telefonu. Korzystaj z PINu nie ze wzoru. Wzór zawsze może zostać podejrzany, PIN dużo trudniej odgadnąć. Zainstaluj aplikację Signal. Ważne rozmowy wykonuj poprzez aplikacje Signal. Nie korzystaj z WhatsAppa czy aplikacji Messenger. Wszystkie te aplikacje nie są bezpieczne. Można odzyskać usuniętą konwersację zarówno z WhatsAppa jak i Messengera. W aktualnym stanie techniki jedynie aplikacja Signal gwarantuje bezpieczną komunikację. Dodatkowo korzystanie z aplikacji Signal do rozmów powoduje, że na bilingu nie pozostają ślady twoich kontaktów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja komunikacja z wykorzystaniem telefonu jest bezpieczna korzystaj z telefonu marki Apple. Telefony z systemem operacyjnym iOS są najlepszym wyborem, jeśli chcemy mieć swoje dane zabezpieczone na najwyższym poziomie. 

Telefon IPhone z zabezpieczeniami biometrycznymi, możliwością dostępu do danych z wykorzystaniem iCloud, funkcją zdalnego usunięcia danych czy brak technicznej możliwości instalacji aplikacji szpiegujących sprawia, że telefony od Apple są najlepszym rozwiązaniem. 

Warto zaznaczyć, że nawet użytkownicy iPhonów popełniają błędy, bo to właśnie czynnik ludzki jest najsłabszym ogniwem. Pamiętaj zawsze aktualizuj oprogramowanie, nie klikaj w podejrzane linki. Apple przekazuje użytkownikowi bezpieczne środowisko do komunikacji, lecz użytkownik musi mieć świadomość zagrożeń. Edukacja o zagrożeniach jakie czekają w sieci jest bardzo istotne w dzisiejszym społeczeństwie.  

Kolejne pytanie brzmi. Kto ma dostęp do twoich bilingów? 

Może się okazać, że mąż, którego podejrzewasz o zdradę sprawdzi twoje połączenia na bilingu i znajdzie numer do prywatnego detektywa.  Takie sytuacja spowoduje, że zlecone czynności detektywistyczne będzie trzeba odsunąć w czasie. Efekt zaskoczenia jest bardzo ważny w trakcie realizacji np. obserwacji. 

Bardzo trudno obserwuje się Figuranta, który takiej obserwacji się spodziewa. 

Dlatego zawsze zalecamy naszym klientom do korzystania z bezpiecznych form komunikacji oraz spotkań w siedzibie agencji.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie zabezpieczyć swojego telefonu i masz wątpliwości co do pewnych ustawień w telefonie zawsze możesz zadzwonić do prywatnego detektywa i w siedzibie Agencji możesz zabezpieczyć swój telefon. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą, mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu danych oraz eliminacji aplikacji szpiegujących. 

Jeśli potrzebujesz pomocy prywatnego detektywa zapraszamy do kontaktu telefonicznego 532 532 007 oraz wizycie w siedzibie agencji detektywistycznej w Lublinie ul. Żołnierzy Niepodległej 5/2. 

Spotkanie w siedzibie agencji zawsze jest bezpłatne i niezobowiązujące.

Detektyw Łukasz Wiszniewski

Dodaj komentarz