You are currently viewing Jak udowodnić, że partner zdradza?

Jak udowodnić, że partner zdradza?

Zdrada małżeńska istnieje zapewne tak długo jak instytucja małżeństwa.

Spotykana jest dość często i bez względu na staż pary małżeńskiej zawsze boli tak samo. Wyjazdy służbowe, integracje, brak zrozumienia mogą doprowadzić do oddalenia się małżonków od siebie, a w konsekwencji do nawiązania romansu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy rozwód wiąże się z ustaleniem opieki nad dziećmi oraz podziałem wspólnego majątku. Jak  zebrać dowody zdrady?

JAK MOŻNA ZDOBYĆ DOWODY NA ZDRADĘ W ZWIĄZKU?

Gwałtowne uczucia towarzyszące podejrzeniu zdrady mogą popchnąć nas do desperackich i nie zawsze legalnych środków, z pomocą których zamierzamy ją udowodnić. Pamiętajmy jednak, że monitorowanie telefonu partnera, szczególnie z użyciem programów szpiegujących, jest przestępstwem. Jako takie traktowane jest również umieszczanie podsłuchu w odzieży czy otoczeniu partnera, a także pozyskiwanie informacji, które nie były dla nas przeznaczone. Jeżeli więc chcemy udowodnić zdradę i jednocześnie nie złamać przepisów, najlepiej sprawę zbierania dowodów powierzyć profesjonalnemu detektywowi.

Nauczeni przykładem hollywoodzkich filmów szpiegowskich, nierzadko mamy mylne wyobrażenie o pracy detektywa. Podstawowym założeniem jego działań jest respektowanie  prawa – nie może on więc ani postępować wbrew jego przepisom, ani też namawiać do tego swoich klientów czy dostarczać im do tego narzędzi. Detektyw nie sporządzi więc dla nas np. nagrania z ukrytej kamery czy podsłuchu.

Ma on jednak dostęp do szeregu legalnych środków umożliwiających skuteczne działanie. Jednoznacznym materiałem potwierdzającym niewierność w związku jest zarejestrowanie obrazu. Wynajęty detektyw może prowadzić obserwację i tworzyć dokumentację fotograficzną, która potwierdzi  zdradę ze strony partnera. Oprócz tego może on przeprowadzić wywiad środowiskowy lub zdobyć potrzebne informacje poprzez korzystanie z ogólnodostępnych źródeł lub zwrócenie się do instytucji publicznych czy prywatnych. Jeżeli chcemy wesprzeć detektywa w jego pracy, możemy dostarczyć mu nagrań, na których znajdują się wypowiedzi dowodzące winy partnera. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to wyłącznie tych rozmów, w których sami uczestniczymy.

Dodaj komentarz