You are currently viewing Jak ustalić wysokość alimentów.
detektyw lublin

Jak ustalić wysokość alimentów.

Ustalenie wysokości alimentów należy rozpocząć od określenia dwóch zmiennych: 

–           to możliwości zarobkowe osoby, która ma obowiązek płacenia alimentów

–          usprawiedliwione potrzeby dziecka są to usprawiedliwione wydatki finansowe, bez których dziecko nie będzie poprawnie funkcjonować.

Kwestia podstawowa, jest ustalenie kosztów zamieszkania, czyli należy ustalić wydatki związane z zamieszkaniem dziecka, czyli m.in. czynszem za lokal mieszkalny, wydatkami na wodę, media, urządzeniem pokoju dziecka, niezbędnymi przedmiotami, które dziecko potrzebuje do funkcjonowania. 

Kolejną kwotą, którą należy uwzględnić przy wyliczaniu alimentów to będą wydatki na żywnośćoraz na opiekę zdrowotną. Warto wszystkie wydatki dokumentować za pomocą paragonów czy imiennych faktur. W sytuacji wydatków na opiekę zdrowotną, gdy dziecko nie choruje na żadną chorobę wymagającą comiesięcznych nakładów należy przyjąć jakąś stałą kwotę, posiłkując się własnymi doświadczeniami. 

W sytuacji gdy dziecko choruje i wymaga comiesięcznej stałej kwoty na pokrycie wydatków na opiekę medyczną jak lekarstwa czy wizyty u specjalistów to naturalnie również należy dokumentować takie koszty. 

Kolejnym aspektem, który wliczony jest do wysokości alimentów są kwestie edukacyjne , która należy regulować w związane są z chodzeniem dziecka do przedszkola czy szkoły. Dodatkowo w przedszkolu/szkole zazwyczaj też trzeba uiszczać opłaty związane z komitetem rodzicielskim. Ważne jest by uwzględnić wszelkie zajęcia pozalekcyjne w których dziecko uczestniczy takie jak zajęcia sportowe czy korepetycje. 

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić to wydatki związane z rozrywką dziecka. Wszelkie wizyty w kinie czy innych miejscach, gdzie wstęp jest płatny należy również uwzględnić a następnie udokumentować wydatki. Wszelkie koszty związane z wakacjami dziecka, czy np. wyjazdami na narty w okresie ferii zimowych należy szczegółowo określić a następnie podzielić wydatki na 12 miesięcy by odpowiednia kwota mogła być uwzględniona w comiesięcznych alimentach płaconych przez osobę zobowiązaną do świadczenia alimentacyjnego. 

Warto mieć świadomość, że Sąd ustalając wysokość alimentów będzie podejmował decyzję na podstawie dowodów zebranych przez strony. Dlatego należy dopełnić wszelkich starań by dokładnie ustalić możliwość zarobkowe osoby zobowiązanej do świadczenia alimentacyjnego jak i w należyty sposób udokumentować potrzeby dziecka. 

Jeśli potrzebujesz pomocy prywatnego detektywa zapraszamy do kontaktu telefonicznego 532 532 007 oraz wizycie w siedzibie agencji detektywistycznej w Lublinie ul. Żołnierzy Niepodległej 5/2. 

Spotkanie w siedzibie agencji zawsze jest bezpłatne i niezobowiązujące.

Detektyw Łukasz Wiszniewski

detektyw Łukasz Wiszniewski
detektyw Łukasz Wiszniewski

Dodaj komentarz